ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Útulok

Od roku 2012 vlastnoručne budujeme útulok. Postupne prerábame starú maštaľ a rok čo rok, ako sa vraví "varíme z vody". Prikladáme euro k euru aby sme si našetrili vždy na to najpotrebnejšie a pozliepali najnevyhnutnejšie. Ale ide nám to, lebo ste stále pri nás a podporujete nás :) V sekcii "útulok" si môžete pozrieť fotky z útulku a prečítať krátke zhrnutia príslušných rokov. Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

 

Rok 2017

V roku 2017 už výbehy, ambulanciu aj sklad využívame naplno :) Žiaľ projekty kanalizácia a strecha sa nepodarilo uskutočniť, ale budúci rok sa do toho určite pustíme. Vďaka Prvej Stavebne Sporiteľni sme dostali na chodby garážové brány, ktoré nám v zime udržia teplo a v lete chládok. Menili sme tiež osvetlenie chodieb, ale stále sú dosť tmavé. Za rok 2017 sme prijali 243 psíkov. Majiteľom bolo vrátených 9, nový domov si našlo 207 Azylákov a za dúhu ich žiaľ odišlo 11.

V roku 2018 plánujeme komplexnú rekonštrukciu, zameranú hlavne na karanténnu časť a vnútornú útulkovú časť. Koterce budú od základov až po strechu vynovené a vymaľované :) Aspoň dúfame :)

Rok 2016

Sny si treba plniť a my sme si ich veru plnili aj v roku 2016 :) Podarilo sa nám vziať do prenájmu pozemok okolo útulku. Budeme na ňom budovať výbehy, psíkovia tak budú mať možnosť oňuchávať viac ako 2000 m2-vých :) Vďaka partnerskej organizácii sa už aj oplotil a môžeme začať stavať koterce. Vo výbehoch budú bývať psíkovia, ktorí sa u nás zdržia asi dlhšie. Taktiež sme zrekonštruovali vonkajšie koterce, kde sme nebezpečné pletivo vymenili za karirohože. Staviame úplne novú ambulanciu, kde sa psíkovia budú ošetrovať, očkovať a čipovať.

Za rok 2016 sme do útulku prijali 268 psíkov. S pôvodnými majiteľmi sa našli až deviati. Za dúhu odišlo žiaľ až 20 psíkov :( Nových domovov sa ale dočkalo 238 bundášikov. Bol to úspešný ale miestami aj smutný rok, ale stále bojujeme ďalej :)

V roku 2017 plánujeme opravu strechy a vybudovanie kanalizácie. Držte palce a budte pri nás, aby sa zadarilo!

Rok 2015

A zase sme o rok starší a o krok vpred :) Začali sme budovať ambulanciu, nové skladové priestory a murované boxy pre šteniatka a chorých psíkov. Žiaľ miesta a peňazí nikdy nie je dosť, ale plánujeme a snívame ďalej :)

V roku 2015 sa stali veľké veci. Môžeme sa pochváliť, že náš útulok je oficiálne (aj s pochvalou) schválený Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou a tiež sa nám podarilo odkúpiť maštaľ. Boli to síce náročné chvíle, ale spolu sme to opäť dokázali :)

Za rok 2015 sme prijali do opatery 263 psíkov. Pôvodným majiteľom bolo vrátených 7 chlpáčov a za dúhu žiaľ odišlo až 10 psíkov :( Ale s novými rodinami sa mohlo zvítať 256 šťastlivcov a toto nás nabíja energiou :)
Na ďalší rok máme tiež veľké plány, tak uvidíme čo sa podarí :)

Rok 2014

Rekonštrukčné práce pokračujú plnou parou :) Koterce nám pribúdajú a tým pádom aj psíci.
Za rok 2014 sme prijali až 285 psíkov! Z toho sa s pôvodnými majiteľmi našlo 8 šťastlivcov. Za dúhu sme žiaľ museli odprevadiť 5 psíkov, ale nové domovy si našlo 220 Azylákov :) Ďalší úspešný rok máme za sebou a to iba vďaka Vám :)

Rok 2012

Ako každé začiatky, tak ani naše neboli najľahšie, ale s Vašou pomocou to zvládame :)
Za rok 2012 sa nám podarilo vziať do prenájmu starú maštaľ, ktorú začíname postupne prerábať a upravovať pre potrebu tulákov.
Prijali sme 94 psíkov, z čoho sa štyria našli so svojimi pôvodnými majiteľmi :) Adoptovalo sa 27 psíkov a za dúhu sme žiaľ museli odprevadiť troch :/
Ideme ale ďalej a veríme v ešte lepšiu budúcnosť :)

V galérii nájdete fotky z našich začiatkov.

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand