ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

S.O.S. pre Friday !!!

Aktuálne k 30.10.2016, 19:40h

Priatelia, žiaľ... :( toto bolo asi jediné s čím sme vôbec nepočítali, jediné čo sme si nepripúšťali.. :( Friday zomrela :( Jej slabé telíčko, asi 10 minút pred ukončením operácie, cca pred hodinou skolabovalo.. Operačný team pre ňu urobil všetko, ale malinká sa rozhodla, že opustí tento skazený svet.. 10 minút ju delilo od šťastia, od života... :( Teraz už spinká a nikdy viac ju nič nebude bolieť.. Strašne nás to mrzí láska :( Spinkaj sladko a prosím odpusť... R.I.P. Friday :(
Máme prísľub, že konečná suma bude znížená ako sa len bude dať, ale viac info bude až zajtra.


___________________________________

Friday.. Ja ani neviem ako začať... V piatok (28.10.2016) okolo 17-tej hodiny ju nejaký asociál zámerne zhodil z mosta, z cca 10 metrovej výšky. Friday padla na betón. Páchateľa vraj miestni rybári na mieste chytili a vraj mu nepekne vysvetlili, že toto sa nerobí, ale to už malinkej nepomohlo. Stalo sa to v Zlatých Klasoch, čo mnohé vysvetľuje.. O páchateľovi nevieme nič viac a keby sme aj vedeli, nič nezmôžeme, lebo na Slovensku sa veci môžu svojvoľne hádzať z mostov... Medzi rybármi bol aj Tomáš, ktorý keď sa o nej dozvedel, ihneď jej utekal na pomoc. Friday sa nehýbala, ale zabalil ju do deky a hneď volal pomoc. Malinká bola do dvoch hodín na Marfilvete, kde jej poskytli prvú pomoc, stabilizovali ju a urobili RTG. Zo snímkov bolo hneď jednoznačné, že siedmy driekový stavec je dolámaný a krížová kosť posunutá dole.

Otázne bolo už len či má hlbokú citlivosť, či nemá porušené nervy v tej oblasti a či je aj miecha celá. Friday ale v nožičkách citlivosť má, reflexy sú zachované a tak sme zalarmovali neurológiu a ortopédiu na klinike Sibra. Anjeli na Sibre neváhali a včera večer o 19:00 nás, mimo pracovnej doby, prijali. MRI vyšetrenie potvrdilo diagnózu z RTG a tiež sa ukázalo, že odstupujúce nervy sú v poriadku, miecha je zachovaná (ktorá v tej oblasti už síce nie je, ale mohla byť poškodená v inej časti), ale Friday bude potrebovať náročnú a veľmi nákladnú operáciu. Museli sme urobiť rozhodnutie, a rozhodli sme sa, že Friday bude žiť!

Friday je ešte šteňa. Nemá viac ako 8-9 mesiacov a zaslúži si aby sa pre ňu urobilo všetko a ešte viac, ale bez Vás to nedáme. Budeme potrebovať Vašu pomoc pri preplatení nákladov na operáciu a liečbu, ale skôr ako prejdeme na čísla, skúsim Vám priblížiť čo sa dnes (30.10.2016) od 12:00 hod bude vlastne diať.

Včera sme s MVDr. Vatolíkom na Sibre sedeli asi do polnoci a prebrali sme všetky možnosti, komplikácie, problémy a došli sme k záveru, že ideme do operácie. Tým, že Friday má nepoužiteľný siedmy driekový stavec, bude sa vychádzať z jeho zostatku, prípadne šiesteho stavca. Krížovú kosť treba posunúť hore, na miesto, a toto celé sa bude diať tak, že sa zavŕtajú piny (šróby) do stavca aj do krížovej kosti, spojí sa to kovovými "spojkami", manuálne sa to narovná a následne zaleje kostným cementom, aby to držalo. Na ilustračnom obrázku je vidieť, ako to cca bude vyzerať (obrázok je len ilustračný, nie je to Friday). Znie a vyzerá to hrozivo, že? :(

Ale toto všetko bude pre Friday, po tom čím si už prešla, obrovská úľava. Teraz má ešte neznesiteľné bolesti. Neurologické bolesti sú tie najhoršie bolesti na svete, už len pri jemnom dotyku srdcervúco narieka, a psíkovi ani analgetiká nemôžete dať, lebo mu nevysvetlíte aby sa nehýbal, aby si ešte viac neuškodil, a keď to nebolí, tak sa samozrejme rozjaší. :( Isto sa Vám už stalo, že sa Vám, laicky povedané, zasekol nerv v krížoch. Ak poznáte tú bolesť, tak ju vynásobte stonásobkom.. Také bolesti má teraz Friday.. :(

Ale profesionálny team na klinike je pripravený urobiť zázrak. Operácia bude trvať 3-5 hodín, podľa jej stavu.
Samozrejme ako každá operácia, aj táto nesie v sebe riziká. Najväčším je, že jej telo neprijme materiál, ktorým sa bude dávať dokopy, ale na toto ani nepomyslíme, toto sa nemôže stať! Tiež je veľmi veľkým rizikom pooperačná infekcia. Už včera jej nasadili antibiotiká, poriadne vyumývali zospodu, vyčistili konečník (v ktorom bolo od suchej trávy, cez kosti až po "umelohmotné niečo" asi všetko) a pravdepodobne je už aj vyholená, aby sa aj takto minimalizovalo riziko infekcie.

Samozrejme je na Vás a by ste sa rozhodli, či sme spravili dobre, že sme jej dali šancu a či nám pomôžete, ale so slzami v očiach Vás prosíme, predstavte si čo všetko si už pretrpela a potom si predstavte, ako aportuje :) Mne táto predstava vyčarovala úsmev na tvári, i keď slzy nezmyla, ale verím, že to Friday dá! Mladí psi sa regenerujú neskutočne rýchlo a keď sa počas operácie nič nepokazí, Friday pôjde o týždeň domov z kliniky po vlastných! :)
Náklady na operáciu a hospitalizáciu budú približne okolo 1500€ :( Áno, je to obrovská suma a mnohí si poviete, že nie je fér zaplatiť to za jedného psa.. Pozrite sa jej do očí a povedzte to jej.. :( Prikladáme zatiaľ len rozpis nákladov na včerajšie MRI vyšetrenie, ale akonáhle budeme mať ďalšie doklady, doložíme. Faktúru z Marfilvetu ešte nemáme a tiež nemáme ešte rozpis nákladov na operáciu a liečbu.

Nepoznáme jej minulosť ale presne si vieme predstaviť jej budúcnosť. Friday bude tá najoddanejšia a najpokornejšia fenka na svete, rýchlo zabudne na všetko zlé čo sa jej stalo a človek bude pre ňu tým, kto ju zachránil a dal jej šancu na život. Veľmi pekne Vás prosíme za Friday, myslite na ňu, držte jej palce aj všetky labky a keď sa dá čo i len máličkom, prispejte prosím na jej záchranu.

V prípade, že sa rozhodnete, že sme konali správne a viete nám pomôcť s preplatením nákladov, môžete tak urobiť na účet:
2926857357/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK27 1100 0000 0029 2685 7357
BIC: TATRSKBX
Heslo: FRIDAY

Zo srdca ďakujeme za každé zdieľanie, za každé pozitívne slovo, myšlienku a každý jeden cent <3

A samozrejme ďakujeme teamu kliniky MarfilVet a Sibra za záchranu, ústretovosť a nadľudský prístup k opusteným zvieratám! <3

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand