ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

Shaggy potrebuje pomoc

0044 Koľko nešťastia môže mať jedna psia dušička v osude? A koľko ho dokáže zniesť? A prečo, prečo, prečo??? Presne tieto otázky sa mi vynárajú od rána... Shaggy, psík, ktorý po pokúsaní psom ochrnul na zadnú polovicu tela, zase bojuje o život...

Shaggy v dočaske prežil niekoľko mesiacov ako spokojný, šťastný a milovaný psík, plnohodnotný člen rodiny a svorky, jeho povahu ťažko opísať, tú treba zažiť. Aj napriek opatere, 2.2.2017, začal ráno kričať od bolesti. Po prvotnom prehmataní bolo jasné, že to je krk, chrbtica, zlé správy. Okamžite som volala na kliniku Sibra a poprosila o urgentný termín u nášho pána doktora Hájeka, ktorý Shaggyho ošetruje, odkedy sme ho vzali z ulice. MRI ukázalo vyskočenú platničku...dostali sme dve možnosti liečby - buď tlmiť bolesť liekmi a dúfať, že to prejde, pričom hrozí veľké riziko, že Shaggy ochrnie aj na predné packy, čo by bol preňho rozsudok smrti, alebo operácia, so všetkými rizikami, ale aj s minimálne 95% šancou, že bude všetko úplne v poriadku.

 

Áno, viem, ochrnutý pes, ktorý neovláda vylučovanie a je v podstate neadoptovateľný - mal by byť utratený a neoberať zdravé psy o peniaze... ALE! Shaggy je osobnosť! Shaggy žije plnohodnotný život v rodine, ktorá ho nadovšetko ľúbi, lebo jeho sa nedá neľúbiť, keď si o vás pritlačí tú chlpatú papuľku, pozrie vám do očí a nakoniec spokojne zaspí vo vašom náručí. Mal by takýto šťastný pes umrieť? NIE! On chce žiť!

Počas celého, miestami veľmi bolestivého vyšetrenia, mi pozeral do očí s absolútnou dôverou a nakoľko som mu pred časom sľúbila, že so mnou bude ešte 15 rokov, nemohla som dnes tú dôveru sklamať!

Priatelia, v prvom rade Vás chceme poprosiť, aby ste Shaggymu držali palce, aby to zvládol. Všetky vyšetrenia a operácia budú stáť dokopy asi 1500 €. Áno, veľa, vieme :( Ak však máte pocit, že si Shaggy zaslúži ešte chvíľu požiť, prosím, pomôžte nám zaplatiť náklady na jeho liečbu.

Za pomoc Vám vopred z celého <3 ďakujeme!

Somárik, drž sa, ľúbim Ťa najviac na svete!
Marcela

Bankové spojenie:
Číslo účtu: 2926895003/1100 (Tatra banka)
IBAN: SK4811000000002926895003
SWIFT: TATRSKBX
Heslo: SHAGGY

O Shaggym si môžete viac prečítať tu: http://www.dogazyl.sk/na-adopciu/shaggy

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand