ÚTULOK VEĽKÝ MEDER

Naši partneri / Unsere Partner

 

10723438 964208500260642 1876539982

 

huns-sucht-sofa.at logo

 

2percent z dane

♥ Sophie ♥

ČLOVEK BY SA OD NEJ MOHOL UČIŤ...

0127 Jej príbeh sa nedá opísať bez sĺz. Mali sme nahlásenú fenku so šteniatkami, ktoré si schovala do kanála pri hlavnej ceste. Aj sme ich na určenom mieste našli. Šteniatka boli štyri a plachá maminka Sophie tam bola tiež. Žiaľ Sophie sa nepodarilo na prvý pokus odchytiť, tak sme sa museli vrátiť aj na druhý deň. Sophie ale zmizla.. Ľudia z dediny nás informovali, že ju pravdepodobne zabili tí, ktorí zabili jej ďalšie štyri šteniatka. Síce sme boli veľmi sklamaní, že sa rodinku nepodarilo zachrániť, ale nikdy sme neprestali veriť na zázrak. A ten sa veru o týždeň neskôr aj stal. Kontaktovala nás jedna pani, že má u seba štyri šteniatka, o tie sa vie postarať, ale ich mamu si nevie prichýliť. Poslala fotku fenky a bola to Sophie. A nie len Sophie, ale aj jej ďalšie štyri šteniatka. Áno, všetci boli živí a zdraví :)
Pýtate sa ako je to možné?

 

Veru, aj my sme sa pýtali :) Pani, ktorá mala tie štyri potvorky u seba, kŕmila Sophie už aj keď bola kotná. Na chvíľu jej potom zmizla z dohľadu, až sa jedného dňa prišla pochváliť s jedným šteniatkom a pár dní na to jej ukázala kde ich má. Porodila v jednej susednej záhrade, kde si pod stromom vykopala jamu. Porodila osem drobcov. Všetko sa zdalo byť v poriadku, až kým si domáci nevšimli, že majú na záhrade psiu rodinku. Začali do nich hádzať kamene, špliechať hadicou aby odišli, aby si ich Sophie vzala. Keď sa o tomto dozvedela tá milá pani, okamžite išla pre šteniatka, ale už tam boli len štyri (mali vtedy asi tri týždne). Bola presvedčená, že ostatné sú mŕtve. Ale veruže neboli :) Sophie je tak neskutočne inteligentné stvorenie, že akonáhle zistila, že je zle, rozmiestnila si šteniatka na dve rôzne miesta (jednu štvoricu schovala na záhrade kde porodila a ďalšie štyri ukryla v kanáli, kde sme ich našli), aby im aspoň takto vedela dať šancu na život.
Sophie sa nakoniec podarilo odchytiť tiež, je v bezpečí v dočasnej opatere a veľmi sa snaží začať znova dôverovať človeku. Bola totiž terčom v dedine minimálne rok. Ľudia do nej hádzali kamene, akonáhle sa priblížila tak do nej kopali, narážali do nej bicyklom, naháňali autom.. Jej "znovuzrodenie" bude ťažká a dlhá cesta, ale jej vôľa je tak silná ako materinský pud a určite to zvládne. Momentálne sa ešte nenechá ani pohladkať ale veľmi by chcela. Pribehne, oblíže ruku a už aj uteká do bezpečnej vzdialenosti. Jedlo si už vezme aj z ruky, ale bližšie ako na pol metra nikdy nepríde.
Sophie je moja hrdinka, je mojím vzorom a príkladom, že nikdy sa nikdy nesmieme vzdávať, ani keď je najhoršie, veď ako sa vraví, po každej búrke raz vyjde slnko :)
Veronika

 

Joomla SEF URLs by Artio
Created by Echo WebDesign Partner of YourBrand